Reference

Ahoj Celesto, Denisko drahá.

Konečně nastal čas, kdy mám klid. Jsem uvnitř sebe a cítím svou zahradu a velký vděk za tvoji práci.

Chtěla jsem ti už několikrát napsat, jak moc cítím změny v naší zahradě. V době, kdy jsi k nám přijela, mi bez ohledu na dopadající sluneční paprsky připadala temná, prázdná a smutná. A já ji měla tak ráda, to co se u nás v rodině stalo a jak jsem se nechala svést do negativního nadávacího módu, se na ní také podepsalo. Ve fyzické úrovni to zařídili slimáci, kteří zejména za poslední 3 roky zdevastovali kromě keřů a stromů vše co se dalo, včetně trvalek. Ale bylo to mnohem hlubší. Nedařilo se mi nic vypěstovat, stromy dostaly různé nemoci, některé zemřely, smutné kameny vévodily všude kolem. Bylo mi smutno z toho co vidím a cítím.

A pak mi přišla pomoc z nebes.

TY! Nádherná bytost, posel té krásné rostlinné říše.

Když jsem tě objevila na FB, hned jsem věděla, že to je ta správná cesta. Po tvém příjezdu vloni na jaře jsem cítila velkou náklonnost a jasný  pocit, že naší zahradě dokážeš pomoci. Tvůj hlas, tvé oči, tvé srdce… Po obdarování zahrady křišťály, růženíny a dalšími dárky jsi mi tlumočila vzkazy volajících rostlinek, které přežily. Bylo to jako – no jo, vždyť to je přesně ono, ano, to je potřeba udělat, takto jim pomoci. Tvá energizující práce…  Posazením velkého energetického růženínu doprostřed zahrady se naše zahrada opravdu nadechla. Znovu, když teď píši tyto vzpomínky, mám husí kůži, když si tu energii vybavím…

Mluvily jsme také o lidech a zátěžích okolí naší zahrady a tys nám vyjevila co s tím. Ano, naše zahrada potřebuje propojit s okolní krásnou přírodou a té je také potřeba energeticky pomoci. V propojení s ní dostane zahrada další dar, další prostor pro svůj život. Bylo mi až líto, že náš společný čas, Denisko, tak rychle utekl, protože mi s tebou bylo úžasně. S novou energií, která se probouzela v naší milované zahradě, se začala nalévat i naděje na tu radost a krásu, kterou jsem cítila v sobě.

Dle tvé rady jsme se nejbližší víkend vydali za prací v okolní přírodě. Požádali jsme konkrétní místa o pomoc a propojení s naší zahradou a obdarovali je také křišťály a růženíny, povídali si s nimi. Říkali, že o nás vědí, že jsi jim náš příchod hlásila a že jsi vazbu s naší zahradou navázala. Cítila jsem z jejich strany velký vděk za to, že si jich někdo po tak dlouhé době všiml a taky za nimi došel a s radostí přijali pod ochranu naší zahradu…

Když jezdíme s přítelem domů, často při projíždění v blízkosti těch míst říkáme „Zdravíme kamínky 💗“ a tím myslíme i na to poselství, tu radost i vděk místu i bytostem, kteří od té doby s námi tvoří „jednu vědomou partu“. Když jdeme tím směrem na procházku, sedneme si na některé to místo a rozhlížíme se kolem, cítíme tu změnu, tu lásku, ale i jejich potřeby. Někdy se jen zastavíme a pozdravíme, jindy si z bytostmi zašprýmujeme, zatančíme, zazpíváme, radumeme se … Cítím, jak se od tvé návštěvy změnila nejen zahrada, ale i my a okolí.

Vzpomněla jsem si na jednu kamarádku, která když u mne nedávno byla a koukala do zahrady, říkala: …tý, jo, ta zahrada je krásná, cítím z ní tak krásnou a mocnou energii, přijde mi, jako když ten plot není plot, cítím že nemá pevné hranice…“ A to jsem jí o tvé práci předtím nic neříkala.

Nějak samozřejmě k nám v té době, vloni na jaře, přišli na pomoc indičtí běžci (kačenky které pojídají slimáky jako největší pochoutku) . Uvažovala jsem o nich již déle, ale tehdy nastal ten správný čas. Říkala jsem si, že už nemají na zahradě co pošlapat, co zničit a zahrada si o ně vlastně řekla. Byl to krásný rok v jejich společnosti. Mohla bych o nich dlouze psát. V této chvíli cítím, že je důležité říci, že na zahradě vyžrali všechny slimáky, přemnožené mravence i různé škůdce. Po záhonu se sice prošli, aby ho vyluxovali, ale nezničili ho, jak jsem očekávala.

A tak se naše zahrada mohla od léta znovu rozzářit různými květy a plody… Na podzim, jsme obdarovali zahradu několika novými rostlinkami. Letošní jaro bylo ještě radostnější. Odpočaté a znovuvzkříšené rostliny za podpory krásných slunných a teplých dní pookřály a začaly znovu plně žít.

Kromě většího počtu žab a ptáčků se u nás objevila užovka, velký pomocník pro udržení rovnováhy. Vítejte.

Když se dnes dívám na zahradu musím přiznat, že je dost jiná. Sama si řekla, kde se cítí znásilněná a kde je každé rostlince dobře. Naučila jsem se milovat i tzv. plevele a umožnila jim najít si své místo. Jako vděk se nemnoží tolik na jiná místa a dávají prostor jiným kytičkám a rostlinkám. Kromě užitkové části zahrady nenajdeš tak, jako předtím, jasně střižený trávník a záhony s pravidelnými tvary a geometrickými barevnými kompozicemi. Trávník se veselí se sedmikráskami, pampeliškami, řebříčkem, jitrocelem, smetancem… Sousedi se nás v letošním parném létě ptali, jak to, že nemáme tak vyprahlý trávník jako oni, když ten náš je bez stínu na jihozápad. Já si uvědomila, že to bylo právě těmito návštěvníky, kteří mají listy nízko nad zemí, hlubší kořínky,… jsou tam doma. Vítejte.

Místo na zahradě našli v mnohem větším měřítku také bylinky. I ony  snášejí mnohem lépe sucho a nejsou tolik náročné na kvalitu půdy (některé) jako různé okrasné letničky. Ale i těch spokojených okrasných bylo hodně.

Při letošní velké ovocné úrodě jsme se radovali i z plodů, které nám nabídly naše stromy a keře. A budeme se díky nim radovat i v době, kdy příroda odpočívá.

A proč jsem se rozhodla ti napsat zrovna v tuto dobu? Vyzývala mne k tomu bytost, která je spojená s naší královnou, která se objevila vloni mezi jahodami a já nějak neměla srdce ji tzv. vyplít, jak se vznešeně říká odstraňování nechtěných rostlin. Posílám ti fotky, kde je bohužel jen ve 2D zachycen život, který přinášela. Tu radost, světlo a krásnou energii, se mi na fotku zachytit nepodařilo JMožná ty včeličky, kterých kolem ní v tobě focení bylo alespoň dvacet a odraz slunečních paprsků na okvětních lístkách, ti mohou ještě více přiblížit její krásu a roli na naší zahradě. Jako „náhodou“ si tahle krásná divizna vybrala místo, kde jsi zasadila ten obrovský energizující růženín. Jo, ty náhody… V době, kdy už toho kolem moc nekvete, byla pastvou pro včeličky a další hmyz. Když navečer odevzdala květy zemi, posloužily nám pro obohacení bylinkových čajů. Při těch velkých větrech se položila na zem, ale během pár dní se statečně začala stavět a kvete a roste dál…

Naše zahrada žije, my žijeme s ní a společně se radujeme. A to především tvojí zásluhou, Denisko. Moc moc moc ti děkuji. Přeji ti hodně dalších příležitostí probudit další zahrady a třeba i lidi v ní.

S láskou

Irena

 

Moje spolupráce s Deni začala pracovním setkáním, kdy mi nabídla v rámci mého osobního rozvoje koučování. Naše setkávání ale brzy plynule přešlo až do terapie. „Věci“ ve mně skryté se zkrátka samy přihlásily o slovo a pod odborným vedení Denisy jsme se postupně dostaly ke všem zásadním událostem mé minulosti, které zůstaly nedořešeny. Nejen, že bolely, ale způsobovaly mi řadu zdánlivě nesouvisejících potíží a strachů.
S Deni jsme spolupracovaly téměř rok a půl. Poté jsem díky ní objevila metodu voice dialogu a začala se jí postupně zabývat. Naše setkávání s Deni jsme poté přerušily (na její popud), abych se mohla jednak plně věnovat voice dialogu a zároveň proto, aby nedošlo k tomu, že se budou práce obou terapeutů negativně ovlivňovat. Velmi oceňuji, že je Deni natolik vyzrálá a profesionální, že mi dokázala ukázat cestu a poté mě nechala jít tam, kam mě to táhlo a sama se stáhla. Deni ovšem není jen spolehlivý profesionál, ale i člověk s velkým srdcem. Vždy jsem u ní měla pocit, že jde skutečně o mě, Deni se mnou sdílela radost z každého mého posunu a dodávala mi odvahu jít dál. Díky ní jsem v sobě našla úplně nové stránky osobnosti, naučila se více vnímat svou ženskost a intuici, získala více sebejistoty , objevila účinky kamenů a hlavně pochopila, že vše souvisí se vším, a že celek není jen suma částí. :o) Díky Deni.

Klára, 28 let

Přivedla mne k Vám nedávno nejen náhoda, ale hlavně zmatek v mém životě a nejistota,se kterou jsem si sama už neuměla poradit..nevěřila bych co všecko se v našem podvědomí skrývá a jak moc se pak může odrážet v nás i našem běžném denodenním počínání. Některá zjištění jsem tušila, některá se nepřijímala nejradostněji, jiná mi dokázala doslova vyrazit dech.. ale spolu jsme se je pokusily vždy pojmenovat a poodhalit to tajemství a najít odkaz a smysl, který pro mne mají. Naučila jste mne nebát se jich, přijímat je a nezapomínat, že pokud je jen neodložíme, ale otevřeme se jim, pomáhají porozumět některým našim myšlenkám nebo problémům a vypořádat se s nimi snáz a třeba i nadobro. Vždy na mne u Vás čeká úžasná atmosféra, vstřícnost a zájem, spousta zajímavých úhlů pohledu i cestiček kterými se moc ráda vydávám a stále víc se tak stávám z nejisté a vystrašené osůbky klidnou, sama sebou mnohem jistější a znovu volně dýchající osobností – nejskvělejší na tom je, když tyto změny nejsou jen mým přáním, ale s údivem je pozorují i všichni v mém okolí a radují se z těch nepřehlédnutelných pokroků se mnou:-). Děkuji za Vaši oporu a pomoc ať za Vámi přijdu s čímkoli, za Vaše objektivní názory a připomínky, kterými mi pomáháte posunout se dál, děkuji za Vaši zásluhu na mém znovunadechnutí :-). Tak mají moji blízcí vedle sebe zase zpátky člověka usměvavého, který je svým světýlkem obdarovává :-). Těším se na každé naše setkání, jsou pro mne jako balzám plný energie a naděje :-). Děkuji..že jste..

žena, 34 let

S Denisou jsem se seznámila ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že nemám zájem o rady druhých a vystačím si sama. V životě potkáte spousty lidí, kteří hrají své role tak dokonale, že nepoznáte jejich pravou identitu do chvíle, kdy sami sebe odkryjí. Často takové odhalení přináší zklamání, smutek a velké rozčarování v duši nic netušícího jedince. Vzhledem ke své račí povaze, se po každém setkání s tímto (bohužel ne příliš vzácným) druhem lidí uzavírám do své ulity a regeneruji svou duši. Schovaná v ulitě jsem se nacházela i v době, kdy jsem se setkala s Denisou. Pomáhá mi vidět problémy a životní situace trochu jinýma očima, tak jak jsem o nich ještě nepřemýšlela. Cesta k plné důvěře mi po každé špatné zkušenosti trvá déle, ale věřím, že spolu jsme na dobré cestě stát se třeba i dobrými přáteli.

Silvie, 28 let, ověření reference: silviena@email.cz

Setkání s Denisou je vždy pro mne hodně přínosné. Je to poprvé co mne někdo nenásilnou formou přivádí k výsledku, i když často říká věci, které se mi ne vždy líbí, které se snažím popřít. Podává mi je zvláštní formou, která mne přívádí k zamyšlení nad mojí cestou, nad sebou samou. Tak mi dává nenásilnou formou možnost být spolutvůrcem svého života.

žena, 40 let, ověření reference: cestrova@seznam.cz

Denisu vnímám jako velmi rozmanitou osobu s velkým srdcem a darem prožívat emoce. Ve svém životě dokázala překonat již mnoho zkoušek, tak i proto si myslím, že je dobrým průvodcem pro všechny, kteří chtějí znovu najít svou „životní“ cestu. I mě Deni pomohla a byla mi inspirací, když jsem to potřebovala a za to ji velmi děkuji!

žena, 29 let